F-Secure Online Backup

Kolejnym podobnym narzędziem do Nortota On-line Backup jest opublikowana przez F-Secure aplikacja F-Secure Online Backup. Funkcja ta dostępna jest od 25 maja.

Kopie przechowywane są online i co najważniejsze – mamy brak limitów ilościowych dotyczących chronionych danych.

F-Secure Online Backup posiada dwa komponenty – programu instalowanego na komputerze, którego dane chcemy chronić, oraz przestrzeni online udostępnianej przez firmę F-Secure. Interfejs użytkownika dostępny także po polsku.

Przestrzeń online jest zorganizowana w przejrzysty portal danych użytkownika, gdzie ma on pełen dostęp do zarchiwizowanych plików i może je swobodnie przeglądać..

Użytkownicy Apple’a również nie zostali pominięci przez producenta. F-Secure udostępnia bowiem aplikację kliencką dla systemu Mac OS X (wersje 10.4.9 i późniejsze). A więc aplikacja staje się wieloplatformowa. Można więc się spodziewać, że usługa backupu w trybie on-line wprowadzona przez F-Secure będzie dużo bardziej popularna od wprowadzonej przez Nortona. Wszystko jednak również zależy od ceny usługi. Jeśli F-Secure wprowadzi zapłaty to różnice się zniwelują. Miejmy nadzieję, że do tego oczywiście nie dojdzie, a najlepiej by było, gdyby również Norton udostępnił tę usługę za darmo.

Chcesz skomentować?