GG PRO

Po miesiącu beta testów pojawił się komunikator GG Pro (wersja Gadu-Gadu dla firm i przedsiębiorstw). Posiada on rozwiązania takie jak wspólna lista kontaktów, zarządzanie uprawnieniami pracowników, współdzielona historia rozmów i statystyki aktywności.

W maju rozpoczęły się testy wersji PRO GG,w których wzięło udział 5 tys. betatesterów.

W GG Pro zaimplementowano zaawansowane narzędzia przeznaczone do zarządzania pracownikami, którzy oczywiście korzystają z GG. Dokładniej są to możliwości związane z: tworzeniem kont, nadawanie pracownikom uprawnień i przydzielanie ich do grup roboczych i departamentów, monitoring ich aktywności i statystyki rozmów.

Kolejnymi udogodnieniami są spółdzielona lista kontaktów i historia rozmów. Komunikator umożliwia ustanowienie polityki wykorzystania innych komunikatorów. Administrator systemu decyduje m.in. czy pracownicy mogą korzystać z dodatkowych protokołów komunikacyjnych, korzystać z prywatnego komunikatora lub np. prowadzić prywatne rozmowy.

Rozmowy są szyfrowane protokołem SSL.

GG PRO jest dostępny w 2 wersjach:

  • Small Business – jest podstawową wersją GG Pro oferowaną w modelu SaaS (Software as a Service). Polega on na okresowej dzierżawie oprogramowania i jego hostingu na serwerach producenta. Model ten stworzony jest z myślą o firmach, które nie chcą angażować własnych zasobów w proces instalacji i utrzymywania komunikatora.
  • Enterprise – została opracowana z myślą o wdrożeniach w większych przedsiębiorstwach. Oferta obejmuje zakup aplikacji dla użytkowników oraz bezterminowej licencji na serwer GG Pro, który instalowany jest na sprzęcie klienta wewnątrz firmy.

Chcesz skomentować?