Google i zdrowie

googleWyszukiwarka nie zwalania tempa. Niemal codziennie są doniesienia o nowościach lub przyszłych nowych funkcjach, które mają niebawem ujrzeć światło dziennie w Polsce. Niestety jak wiadomo polski internet nie jest w czołówce nowości i musimy zawsze swoje odczekać również w przypadku Google’a, które swoje nowości wprowadza w innych krajach wcześniej niż u nas.

O tym, że Google chce zbierać infomacje o stanie zdrowia, przebytych chorobach i naszych lekach wiemy już od dość dawna. Były zresztą z tym pewne wątpliwości, bo sporo osób zapewne nie chce, by ich dane zdrowotne były indeksowane. Google będzie indeksował ale nie osobowo (imiennie). Na stronach z wynikami dla zapytania o choroby, lekarstwa Google ma pytać czy ktoś z naszych znajomych nie ma takich dolegliwości, jakie szukamy w wyszukiwarce. Analogicznie dla leków.
Data wprowadzenia „zdrowotnościowego Google’a” nie jest jeszcze znana, ale znając życie już niedługo. Być może zapytania będą widoczne tylko w trybie spersonalizowanym (dla posiadaczy konta Google), którzy np. włączą taką opcję w Google Labs. Na ten temat jeszcze nic nie wiadomo.

  • Wyniki wyszukiwania w arkuszu | Serwis informatyczny POA napisał(a) dnia: 14 maj o godz. 22:36

    [...] już pisaliśmy. Google chce wprowadzić pytania o nasz stan zdrowia o czym również pisaliśmy w poprzednim newsie. Google chce też wprowadzić moim zdaniem bardzo ciekawą funkcję – eksportowania wyników [...]