„Fotografia Cyfrowa ” – jest już kolejna Biblioteczka „Komputer Świata”

Fotografia cyfrowa - Komputer ŚwiatJest już w w sprzedaży najnowszy numer „Biblioteczki Komputer Świata” – Fotografia cyfrowa.

Znajdziemy w książce takie rozdziały jak:

Budowa i funkcje aparatu cyfrowego: z tego rozdziału dowiemy się, jak zbudowany jest aparat cyfrowy, jakie oferuje funkcje, co możemy dokupić do naszego sprzętu, a także jakie są rodzaje cyfrówek.

 

Fotografujemy : w tym rozdziale przeczytamy o zasadach kompozycji, fotografowaniu ludzi i zwierząt. Dowiemy się, jak robić zdjęcia makro, uwieczniać ruch, krajobrazy i architekturę. Nauczymy się również wykorzystywania aparatu do tworzenia obrazów panoramicznych.

 

Z aparatu do… – po zrobieniu zdjęć nie zostawiajmy ich na karcie pamięci. Musimy przecież zwolnić miejsce na kolejne wspaniałe fotografie. Najlepiej przegrajmy pliki na dysk twardy naszego komputera.

Organizacja zdjęć – tysiące wykonanych zdjęć musimy teraz przejrzeć, uporządkować, posortować i zarchiwizować na płytach. Przy tak dużej liczbie fotografii są to czynności niezbędne. Zobaczmy, jak się do tego zabrać. Dowiemy się też, co i w jaki sposób można odczytać z naszych cyfrowych fotografii.

 

Edycja zdjęć – nasze zdjęcia prawie nigdy nie są pozbawione choćby najdrobniejszych wad. Na szczęście, fotografie możemy bardzo łatwo i szybko udoskonalić na komputerze.

Zdjęcia w internecie – z tego rozdziału dowiemy się, jak przygotować zdjęcia do internetu, w jaki sposób przesłać do sieci oraz gdzie je opublikować. Wykonamy własną galerię zdjęć oraz przeczytamy o prawach i obowiązkach związanych z upublicznianiem fotografii.

 

Zdjęcia na papierze – zdjęcia wyświetlone na ekranie monitora wyglądają bardzo ładnie. Ale z tych najładniejszych najlepiej jest wykonać odbitki. Warto też wydrukować je na domowej drukarce. Zobaczmy, jakie mamy możliwości.

 

Chcesz skomentować?